Dieta ketogeniczna
Dla zdrowia

Zalety diety niskowęglowodanowej

Co zrobić mają osoby, które z nadwagą lub nawet otyłością zmagają się od wielu lat? Mimo ogromnego wysiłku oraz pracy włożonej we własną sylwetkę, nie mogą schudnąć nawet kilku kilogramów. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być źle ułożona i zupełnie nie zbilansowana dieta. Jeśli nie dostarczymy do organizmu odpowiedniej ilości składników odżywczych, będzie on niedożywiony. W ten sposób dostarczając nawet trzy tysiące kalorii, nie zapełnimy zapotrzebowania organizmu na różne składniki odżywcze. W ten sposób znacznie narażamy się na zachorowanie na zaburzenia odżywienia. Są to zachowania, podczas których spożywamy dużo więcej kalorii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie.

Dieta w przypadku takich osób będzie nieskuteczna, ponieważ potrzebują oni pomocy psychologa, a czasami nawet psychiatry. Tylko w ten sposób uda im się rozwiązać swój problem. Wraz z dietą warto także niektóre popołudnia wykorzystywać na trening. Rodzaj aktywności fizycznej zależy tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i powinien być dopasowany do naszych potrzeb.

Dieta ketogeniczna – https://portaldlazdrowia.pl/dieta-ketogeniczna-jakie-sa-zasady-czy-kazdy-moze-stosowac-diete-ketogeniczna/